ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10245556
*
nr 1024 5556
Spegel
Oval, nutida tillverkning, höjd: 52 cm, Bemålad gips
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2016
kl 20:24:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 07:15:03
1
100 kr
13/3 15:57:51
2
150 kr
14/3 16:03:22
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida tillverkning oval spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 1024 5556
Spegel
Oval, nutida tillverkning, höjd: 52 cm, Bemålad gips
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/3 07:15:03 | 1 | 100 kr |
| 13/3 15:57:51 | 2 | 150 kr |
| 14/3 16:03:22 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida tillverkning oval spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



